Лидеры нации
Логин:
Пароль:
 
восстановление пароля
регистрация
Облако тегов


Рейтинг :
0.003
Всего голосов :
10
Дней в рейтинге :
3188
Комментариев :
0
Михайло Драй-Хмара

Уважаемые пользователи, обращаем ваше внимание, что вы можете проголосовать только один раз в сутки "за" и один раз в сутки "против" в каждой категории
Вы можете голосовать без ограничений через смс голосование.
Для жителей Украины:
Голосование по SMS временно недоступно

Единая служба поддержки абонентов. "Услуга действительна для абонентов: всех национальных GSM Операторов Украины. Услуги предоставляет компания ООО <эКонтент-провайдер Первый Альтернативный-Украина> Юр. адрес: Украина, г.Киев, индекс: 01133 ул. Киквидзе,18 Техническая поддержка абонентов с 10:00 до 18:00 в будние дни по тел.: (044)581-57-14 Услуга предоставляется только для совершеннолетних."


 

Михайло Драй-Хмара




Анкетні дані
Народився 10 жовтня 1889 року в селі Мала Канавка (сьогодні Черкаська область). Помер 19 січня 1939 року. Відучившись в місцевій школі, Михайло 4 роки вчився в черкаській гімназії. Навчався відмінно, тому без проблем вступив до коледжу П. Галагана в Києві, де навчався у 1906-1910 роках, а наступні 5 років у Київському університеті на історико-філологічному факультеті, так як у Михайла був неймовірний хист до вивчення іноземних мов.

Кар'єра
Михайло Драй-Хмара запам'ятався в історії України, як поет, вчений, літературознавець, поліглот і перекладач. Як поет він писав прекрасні вірші, а лише 1 збірник був опублікований за його життя - «Проростень» в 1926 році. Багато його віршів викладаються в навчальних закладах, але одне розбирається більш ґрунтовно - сонет «Лебеді», де автор говорить «гроно п'ятірне». Це дуже символічні слова, висловлені проти влади. Після цього сонета, в 1933 році, Михайла заарештували, як контрреволюціонера. Виправдавши і відпустивши, його ще раз заарештовують, відправляючи вже на заслання. Знав 19 мов і багато своїх творів написав іноземними мовами. Багато років викладав, був приват-доцент на кафедрі слов'янської філології.

Цікавий факт з біографії
Прізвище Михайло звучить просто Драй, що асоціювалося з німецьким «три». І з огляду ворожих відносин с Німеччиною, коли він приїхав до Петербургу, до прізвища додали «хмара».

Після двох арештів його відправили на Колиму, де одним днем конвой, поставив бригаду в шеренгу, розстрілювати кожного п'ятого в'язня. Розрахувавши, що під кули потрапить молодий хлопець, Михайло відштовхнув його і став перед конвоєм. Сказавши «Не чіпай, кате, молоде життя, бери моє», він отримав цілу чергу в свої груди. Пере тим, як замертво впасти, він встиг сказати вбивці «Гад!».
Сообщите всем и поддержите этого кандидата в Лидеры. Разместите ссылку на анкету кандидата на сайтах, блогах и форумах:

Ссылка для размещения на сайтах:
<a href="http://bestpeople.com.ua/persona/267">Михайло Драй-Хмара </a>

Ссылка для вставки на форум:
[url=http://bestpeople.com.ua/persona/267]Михайло Драй-Хмара [/url]

Комментарии

Комментариев нет


<

Украинская Баннерная Сеть
Уважемый посетитель!

По нашим правилам, незарегистрированные пользователи не могут оставлять комментарии на сайте.
Зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии без ограничений. Регистрация занимает не более одной минуты

 




Загрузка...
Самые свежие новости

загрузка...


2010, Лидеры нации
Главная | О проекте | Добавить анкету | Правила размещения | Все кандидаты

Интересные ресурсы в сети: