Лидеры нации
Логин:
Пароль:
 
восстановление пароля
регистрация
Облако тегов


Рейтинг :
0.023
Всего голосов :
74
Дней в рейтинге :
3188
Комментариев :
0
Іван Котляревський

Уважаемые пользователи, обращаем ваше внимание, что вы можете проголосовать только один раз в сутки "за" и один раз в сутки "против" в каждой категории
Вы можете голосовать без ограничений через смс голосование.
Для жителей Украины:
Голосование по SMS временно недоступно

Единая служба поддержки абонентов. "Услуга действительна для абонентов: всех национальных GSM Операторов Украины. Услуги предоставляет компания ООО <эКонтент-провайдер Первый Альтернативный-Украина> Юр. адрес: Украина, г.Киев, индекс: 01133 ул. Киквидзе,18 Техническая поддержка абонентов с 10:00 до 18:00 в будние дни по тел.: (044)581-57-14 Услуга предоставляется только для совершеннолетних."


 

Іван Котляревський
Анкетні дані
Народився 9 вересня (29 серпня) 1769 року, помер 10 листопада (29 жовтня) 1838 року. Обидві події трапилися у Полтаві. Базову освіту отримав на уроках місцевого дяка.

Кар'єра
Котляревський це видатний український поет і письменник, він збудував блискучу кар'єру драматурга. І найголовніше – саме Котляревський заснував сучасну українську літературу. Протягом свого життя був активним громадським діячем. Працювати почав у 1789 році на посаді канцеляриста. Відпрацювавши так 4 роки, Іван стає домашнім вчителем у сільських родинах поміщиків. Потім йде на службу у Сіверський карабінерський полк. Далі протягом 1806 року займав ранг штабс-капітана і приймав участь у російсько-турецькій війні. Також був при облозі Ізмаїлу. 1808 рік – відставка. З 1810 року йде працювати наглядачем «Дому для виховання дітей бідних дворян». А коли Наполеон вийшов армією на Росію, Котляревський організував на Полтавщині український козачий полк. Генерал-губернатор Лобанов-Ростовський назначив Котляревського майором. Коли з Наполеоном біло покінчено, Іван розпочав роботу директором Полтавського вільного театру (1817 – 1821). Після цього, з 1827 до 1835 року працював піклувальником «богоугодних» закладів.

Досягнення
Котляревський, написавши у 1798 році поему «Енеїда», став першим письменником, хто пиши народною мовою і поема «Енеїда» вважається початком української літератури.

Погляди, життєва позиція
Розділяв позицію масонської ложі «Любов до істини», яка була сформована у Полтаві і Котляревський входив до її складу. У своїх творах письменник використовував багата стилів, але більшість його робіт написана у напрямку сентименталізм та бурлеск.

Цікавий факт з біографії
Визволення актора М. Щепкіна із кріпацтва пройшло за участю Котляревського.
Сообщите всем и поддержите этого кандидата в Лидеры. Разместите ссылку на анкету кандидата на сайтах, блогах и форумах:

Ссылка для размещения на сайтах:
<a href="http://bestpeople.com.ua/persona/266">Іван Котляревський </a>

Ссылка для вставки на форум:
[url=http://bestpeople.com.ua/persona/266]Іван Котляревський [/url]

Комментарии

Комментариев нет


<

Украинская Баннерная Сеть
Уважемый посетитель!

По нашим правилам, незарегистрированные пользователи не могут оставлять комментарии на сайте.
Зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии без ограничений. Регистрация занимает не более одной минуты

 
Загрузка...
Самые свежие новости

загрузка...


2010, Лидеры нации
Главная | О проекте | Добавить анкету | Правила размещения | Все кандидаты

Интересные ресурсы в сети: